Facultatea de Fizică

Înscriere în grupul țintă al proiectului la Facultatea de Fizică

Se organizează o nouă etapă de înscriere în cadrul proiectul POCU 130631: ”Practică pentru o dezvoltare durabilă”.
La Facultatea de Fizică se pot înscrie studenții și masteranzii din anii terminali și preterminali care au de efectuat stagii de practică în semestrul 2 al anului universitar curent.

Important! Nu pot fi înscriși în grupul țintă studenții și masteranzii, care au participat deja într-un astfel de proiect (chiar și în cadrul studiilor de la licență).

Calendarul înscrierii:

• 15 – 18. noiembrie 2021: acțiuni de diseminare a informațiilor legate de proiect
  • 18-22. noiembrie 2021: depunerea documentelor de înscriere
  • 18-22 noiembrie 2021: evaluarea dosarelor depuse și afișarea rezultatelor
  • 22-24 noiembrie 2021: depunere contestații
  • 24. noiembrie 2021: afișarea rezultatelor finale

Prezentare proiect

Se vor organiza întâlniri față-în-față cu diferite formațiuni de studii.

Întâlnirea on-line pentru prezentarea proiectului va avea loc în data de 18 noiembrie 2021, de la ora 18, pe platforma ZOOM. Link-ul pentru conectare va fi transmis via email la studenții de la specializările eligibile.

Facultatea de Chimie si Inginerie Chimica

Înscriere și selecție în proiect a studenților din cadrul Facultății de Chimie și Inginerie Chimică

Detalii și calendar înscriere – formarea grupului țintă pentru anul II de implementare a proiectului de practică (2021-2022)

Rezultatele procesului de selecție: lista studenților admiși în proiect pentru formarea grupului țintă la Facultatea de Chimie și Inginerie Chimică în anul II de implementare a proiectului (informație actualizată în 06.12.2021)

Facultatea de Fizică

Înscriere în grupul țintă al proiectului la Facultatea de Fizică

La Facultatea de Fizică în acest semestru masteranzii din anul 1, de la specializările Biofizică și Fizică Medicală și Corp Solid au de efectuat stagii de practică pe parcursul semestrului.

Calendarul înscrierii:

• 18-22 octombrie: acțiuni de diseminare a informațiilor legate de proiect
  • 25-26 octombrie: depunerea documentelor de înscriere
  • 27. octombrie: evaluarea dosarelor depuse și afișarea rezultatelor
  • 27-29 octombrie: depunere contestații
  • 1 noiembrie: afișarea rezultatelor finale

Prezentare proiect

Întâlnirea on-line pentru prezentarea proiectului va avea loc vineri 22 octombrie 2021, de la ora 14, pe platforma ZOOM. Link-ul pentru conectare va fi transmis via email la studenții de la specializările eligibile.

Uncategorized

Conferința științifică studențească: Competiția profesională cu acordare de premii la Facultatea de Biologie și Geologie

Mai multe detalii privind conferința și cum vă puteți înscrie…

Uncategorized

Conferința științifică studențească: Competiția profesională cu acordare de premii la Facultatea de Fizică

Conferința va avea loc on-line în data de 1 octombrie 2021 de la ora 10:00.

Mai multe detalii și programul conferinței »

Rezultate competiție Dezvoltare Durabilă

Lista studenților evaluați în vederea acordării de premii în cadrul activității Ateliere de Dezvoltare Durabilă

Nr. crt.Numărul matricolNota obținutăFacultateaRezultat
Se acordă premiu/Nu se acordă premiu
 28359,63FCICse acordă premiu
 27959,13FCICse acordă premiu
 28729,08FCICNU se acordă premiu
 196410FCICse acordă premiu
 19689,79FCICse acordă premiu
 28059,46FCICse acordă premiu
 19799,58FCICse acordă premiu
 28099,75FCICse acordă premiu
 16949,17FBGse acordă premiu
 28339,21FCICse acordă premiu
 1199  9,42FFse acordă premiu
 1959neprezentatFCIC

Data,

31.05.2021

Conferința științifică studențească de Dezvoltare Durabilă

Pe data de 31.05.2021 se va organiza Conferința Științifică Studențească de Dezvoltare Durabilă pentru studenții care în cadrul proiectului au participat la atelierele de Dezvoltare Durabilă. În cadrul conferinței se vor distribui 10 premii în valoare de 2.500 lei (impozabili) printre participanți. Despre condițiile de înscriere și termeni consultați secțiunea de dezvoltare durabilă a paginii web al proiectului.

Întânire de lucru – Emerson

26 Martie 2021 ora 14:00 – Critical Skills for a Career Start

Întânire de lucru – Azomureș

5 Martie 2021 ora 10:00-12 – Cum să îți completezi CV-ul ca la carte?